Niečo o Minecrafte a súťaž

Keďže sa pohybujeme v komunite hráčov tak predpokladám, že mnoho z vás, hráčov už minimálne aspoň počulo o hre s názvom Minecraft. Mnoho ľudí ju nazýva kocka-tou hrou kde grafika je založená na kockách.

Hra má skoro nekonečný svet, ktorý je za deň plný všade prítomných surovín, potrebných pre prežitie alebo na výstavbu obydlia, ale cez noc sa táto prírodná krajina zmení na nebezpečnú oblasť plnú nenásytných zombíkov, skeletonov s lukmi, výbušných creeperov a tajomných endermanov. Tieto strašidlá sa ale nachádzajú aj v podzemí, kam budete musieť hrdinsky vkročiť keď budete hľadať železo, zlato alebo diamanty. Pointou hry je zaistiť si dostatočný počet surovín na prežitie, nájsť portál ku drakovi a následne zabiť tohto draka.

Hru môžete hrať agresívne nehladiac na budúcnosť a počet surovín, ale väčšina hráčov preferuje ekonomický spôsob hrania, nasadzovanie nových stromčekov po výrube, pestovanie a množenie hospodárskych zvierat aby bolo dosť jedla a podobne.

Táto hra je dôkazom, pre neskúsených hráčov, že grafika hry nie je všetko. Gameplay tejto hry zaisťuje množstvo hodín zaujímavého hrania. Hru je možné hrať aj sám v režime singleplayer, ale pre mňa osobne lepšie vyhovuje multiplayer, kde si s priateľmi môžete spríjemniť hľadanie surovín a stavanie sídiel spoločne.
Táto hra má ale omnoho viac v sebe ukryté, mnoho maličkých detailov, ktoré tvoria veľkú dokonalosť. Autori hry ju neustále obnovujú a pridávajú do nej nove a nové veci.

Hru môžete hrať aj zadarmo ako demoverziu, ale môžete si ju aj zakúpiť a získať niekoľko výhod. Pred nedávnom sa hra dočkala mnoho lokalizácií, spolu aj s naším krásnym slovenským jazykom, vďaka čomu sa komunita hráčov Minecraftu ešte viac rozrástla. Ak ste o tejto hre počuli, alebo vás tento text zaujal tak portál www.minecentral.sk usporiadal súťaž o originálny Minecraft klúč. Viac sa môžete dočátať na tejto stránke.

– Keďo 2

Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.