Pokémon Go, aplikácia do mobilu odhalí Pokémonov okolo vás

Pomaly až neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Pokémánia ma opustila okolo roku 2001, kedy som si na emulátore nazbieral množstvo bodov v starej Gameboy klasike a v televízii boli dozvuky slovenskej seriálovej podoby nakrútenej podľa úspešnej hry. Pokémon však zažíva veľký návrat Po pätnástich rokoch pritom mnohým mladým dnes musíme vysvetliť, čo to ten Pokémon vlastne bol… alebo nie. Nech si to nájdu na Youtube a pozrú si seriál. Pokémon bol vo svojej dobe výnimočný svojou pestrosťou. Disponoval systémovosťou a jasným plánom toho, čo je čo, a čo z toho vznikne. Kedysi sme poznali vývojové štádiá a keď dorazila nová séria prinášajúca aj takých Pokémonov ako Pichu, už to nebolo ono. Hlavne princíp prečo vznikli a čo znamenali bolo nutné chápať len ako svet, v ktorom Pokémoni hrajú svoju osobitnú dôležitosť. A máme ich tu opäť. Žiadna hra v Gameboyi, žiaden seriál, ani omaľovanky, nálepky v tvrdých ružových nejedlých žuvačkách Dunkin, ale niečo, čo asi nikto nečakal.

Pokémon

Hra na mobile s reálnymi prvkami

V skutočnom svete v skutočných uliciach pomocou GPS vaša vlastná aplikácia s názvom Pokémon Go zobrazuje pokémonov, kde by ste ich nečakali. Alebo aj čakali. V lese nájdete lesných, na lúke trávnatých metapodov, butterfreeov, pidgeotov a podstupujete asi také isté začiatky ako slávny Ash Catchem. Pri vode nájdete vodných pokémonov a niekde doma môžete nájsť aj magicarpa. Ako si zo seriálu pamätáme, vzácny bude ditto, ale aj špeciálne tipy nachádzajúce sa v zozname pôvodných 150 Pokémonov niekde na konci.

Táto hra vygeneruje postavičky Pokémonov podľa lokality a vy ich môžete uloviť, vycvičiť, vylepšovať získavaním skúseností a merať si s nimi silu voči iným hráčom. Neuveriteľná rýchlosť s akou sa táto hra dostala medzi ľudí, je nepochybne spôsobená modernými spôsobmi komunikácie a eufóriou portálov o hrách a moderných technológiách. V redakciách predsa pracujú dnešní tridsiatnici a mladí ľudia, ktorí žili v tej najväčšej ére Pokémonov. Zdá sa, sú tu opäť a v plnej sile. V obrovskej miere sa v mobiloch objavuje ilegálna neplatená verzia. Avšak tí, ktorí prinášajú oficiálnu platenú, sa môžu tešiť na megazisky, no zároveň megainvestície do serverov, pretože už v prvé dni tie pôvodné nestíhali.

Veľmi sa ešte neradujte

Aplikácia ako APK sa nachádza na Google Play a iTunes. V Google play pri hľadaní zamierte rovno sem: DOWNLOAD, keďže sa objavilo neuveriteľné množstvo podvrhov ale aj aplikácií, ktoré chcú pomôcť v pochopení hry, no v skutočnosti si nainštalujete len parádnu reklamnú plochu vynášajúcu autorovi aplikácie. Nuž a veľmi sa neradujte jednak pre rôzne obmedzenia, ktoré stále akosi trvajú a potom aj pre fakt, že aplikáciu spustíte len na niektorých verziách Androidov, alebo na iPhonoch. Drvivá väčšina Androidov, ktoré dnes v telefónoch máme, nie je celkom kompatibilná. Šlak aby to…

Fanstránky o hre v slovenčine
Na Slovensku máme aj fanstránky o hre, ktoré prezentujú aj niektoré praktické rady k loveniu pokémonov. Nájdete ich na adrese www.pokemonhra.eu

Online kníhkupectvo BUX.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.