Prichádza slovenské knižné fantasy Linda a kľúč od Andary

Príbeh o dievčati menom Linda, ktoré si záhadným kľúčom otvorí cestu do iného sveta, znie ako známy príbeh o Šatníku a zázračnom svete ukrytom v priechode v ňom. Možno tak trochu pripomína príbeh školy pre neobyčajné deti pod vedením slečny Peregrinovej. Príbeh Lindy Májkovej, je však nakoniec celkom iný. Nová knižná novinka žánru fantasy je slovenského pôvodu, so slovenskými menami, miestami a tak trochu aj dejinami. 15 ročná Linda vyrastajúca bez matky si nikdy nemyslela, že by mohla byť niečím výnimočná. Pravdou je, že takou ani nikdy nebola. Lenže ten kľúč, ktorý jej zostal ako jedna z mála vecí po mame, predsa len otvorí jeden zámok.

Linda a kľúč od Andary

Taký, ktorý nevidieť a ktorom ešte nedávno Linda ani netušila. Zavedie ju na miesto, v ktorom platia iné zákony a iný čas. Ocitne sa na mieste, ktoré sa riadi svojimi vlastným pravidlami, pretože len vďaka nim ľudia na Andare prežili tak, ako prežiť chceli. Neobyčajný príbeh vychádza 12. apríla 2021 ako tlačená kniha v pevnej väzbe, kým elektronická kniha je oddnes v predaji. (napríklad v ponuke martinus.sk, alebo bux.sk)

Čo musíte o knihe Linda a kľúč od Andary vedieť?

Fantastická literatúra s čarodejnou tematikou má svojich priaznivcov už niekoľko desaťročí… lenže Linda nie je čarodejnica. Nečaruje. Ba hoci sa to bude zdať ako kúzla a mágia, samotná Andara sa stráni tomu, aby to, čo sa v nej deje, bolo označované za kúzla. Sú to živly, príroda, jej sila, sila predkov a keltsko-slovanské kultúrne prvky, aké hýbu predmetmi, posúvajú hranice ľudského chápania a možností, aké môže človek v prírode nájsť.

Kniha vznikla už v roku 2018, kedy mala vyjsť pod značkou veľkého vydavateľstva aj za podpory niekoľkých spisovateľov. A to aj napriek jej rozsahu. Jej vydanie sa nakoniec neuskutočnilo pre analýzu trhu a nízky záujem o fantasy žáner na Slovensku. Vydavateľstvo Maxim kniha zaujala. Dodalo jej zaujímavú obálku a na trh ju prináša s dátumom vydania v apríli 2021 aj po dlhšej pandemickej odmlke.

Mnohé prvky v knihe sú postavené na kultúrnych ojedinelostiach a niektorých tradíciách starých Keltov či Slovanov v našich končinách. Iné sú fikciou, avšak stále skombinovanou do sveta, ktorý je len minimálne poznačený ľudskou rukou a tým je práve jedinečný. Stále nehovoriac o ďalšom mieste, ktoré v knihe nachádza svoje miesto a dalo by sa považovať za tú najprirodzenejšiu podobu nášho sveta, aká vôbec mohla existovať.

Neobyčajný príbeh neobyčajnej hrdinky

Na scénu prichádza nová literárna hrdinka. V dobrodružnom fantasy, slovenskom origináli, s rozsahom 416 strán v tvrdej väzbe.

V ponuke na:   MARTINUS.SK | BUX.SK

Online kníhkupectvo BUX.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.