Skyrim a Creation Kit

Ako isto viete, a možno ani nie, Bethesda ešte v decembri minulého roku oznámila, že vypustí na verejnosť Creation Kit.

Creation Kit (predtým zvaný Construction Set) je nástroj, pomocou ktorého môžete prezerať a upravovať dátové súbory hry. Tento nástroj sa spúšťa mimo prostredia hry a bude zadarmo distribuovaný cez Steam (v sekcii Tools / Nástroje), ale bude dostupný len pre PC, pretože výrobcovia konzol nedovoľujú používať neoficiálny obsah či úpravy.

Bethesda neuviedla žiadny konkrétny dátum vydania, len oznámila, že Kit sa objaví čoskoro po vydaní patchu 1.4 pre Skyrim. V týchto dňoch už je na Steame dostupný patch 1.4, no len v testovacom „beta“ štádiu.

Okrem možnosti upravovať hru a vytvárať tak vlastné mody, prinesie Creation Kit aj prepojenie so Steam Workshop.

Vami vytvorený mod už nebudete musieť manuálne šíriť po internete a pridávať ho na rôzne weby či centrá modderov, ako je napríklad Nexus.

Kit to spraví za vás. Zabalí mod a uploadne ho do Workshopu, kde ho bude môcť každý hráč ohodnotiť a stiahnuť si ho. Označené mody na stiahnutie, sa pri nasledujúcom spustení hry samé stiahnu a integrujú do hry. Tak odpadá modderom aj problém s inštaláciou nimi vytvorených modov a hráčom zasa čítanie postupov a návodov.

UPDATE #1: Pete Hines z Bethesdy napísal na svojom Twitter kanály, že Creation Kit vyjde 7. februára (únoru) a prinesie so sebou aj nejaké špeciálne prekvapenie.

UPDATE #2: Ako bolo sľúbené, 7.2. vyšiel Creation Kit, takže kto má Skyrim, môže začať tvoriť mody. Odteraz už s oficiálnymi nástrojmi od vývojárov hry.
Pri tejto príležitosti sa spustila aj oficiálna wiki k tomuto nástroju, ktorú nájdete na tejto adrese.

A vyzerá to tak, že tým spomínaným prekvapením je free DLC balík textúr s vysokým rozlíšením.

Preview video o možnostiach Creation Kitu:

[youtube id=“udM4VvSL2VA“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

Častý návštevník webu, ktorého najviac bavia indie hry, pretože podľa jeho názoru majú v sebe "ducha zábavy a kreativity". Za svoj doteraz najväčší prekladateľský úspech považuje slovenčinu do Outlast.