Toto sú najlepšie športové videohry. FIFA je stále na čele

tretia, nová, kategória, ktorá nie je ani aktívnym športom, ale na druhej strane ani pasívnym. Veď, keď s niekým hráte videohru, musíte nad tým premýšľať, vynaložiť energiu, sústrediť sa a podobne záležitosti. Najbližšie riadky budú venované tomu, aké športové videohry sú aktuálne najlepšími, respektíve najviac hranými, prípadne tými, ktoré patria medzi hráčmi medzi TOP trendy.

FIFA 2020

FIFA vedie

Keďže futbal je celosvetovou jednotkou medzi športmi, tak neprekvapí, že prím hrá FIFA. Hra od firmy EA Sports, ktorá sa síce v priebehu jednotlivých rokov síce nemení, ale pre mnohých tvorí priam životný štýl či dá sa povedať kultúru, je tu s nami už vyše dvadsať rokov a musíme povedať, že neexistuje prakticky nikto, kto by si ju nevyskúšal aspoň raz. Konkurenciou k FIFA je PES alebo ak chcete Pro Evolution Soccer. Táto hra od japonskej firmy Konami ale dlho dopláca na to, že nemala licenciu na anglickú Premier League či ďalšie súťaže, a preto sa často objavovali vymyslené názvy mužstiev, ktoré boli prinajmenšom opticky nekomfortné. Jednoducho to nebolo ono.

Objektívne treba priznať, že PES je graficky na tom zrejme lepšie ako FIFA a má niekoľko prvkov, ktoré FIFA neobsahuje. Technologicky vidieť veľký pokrok, pričom treba uznať aj to, že firma Konami investovala financie do sponzoringu a vlajkovými loďami tejto hry sú FC Barcelona, Juventus Turín a predovšetkým Liga majstrov a Európska liga. Napríklad, FIFA nemá aktuálne barcelonský Camp Nou a Juventus sa v tejto hre volá Piemonte Calcio. Stále ale práve FIFA ostáva populárnejšia ako PES a môžeme o nej hovoriť ako najpopulárnejšej športovej hre na svete.

Netreba ale zabúdať ani na iné videohry zo sveta športu. Milovníci hokeja nedajú dopustiť na NHL od EA Sports, ale technicky táto hra na tom nie je tak, ako by mohla byť a v priebehu rokov sa v nej menili prakticky len súpisky. Áno, pribudlo niekoľko zaujímavých prvkov, ale nebolo to nič prevratné. Čakalo sa viacej. Čo sa ale sveta hokeja týka, tak stále neprišlo nič lepšie a očakáva sa, že ani dlho nepríde. Zaujímavosťou je, že svet elektronických športov sa natoľko posunul, že je naň možné robiť aj predpovede, pričom zaujímavé sú aj stávky naživo.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

#FIFA20 #stayandplay #GOTW ⚽️

Príspevok, ktorý zdieľa EA SPORTS FIFA (@easportsfifa),

Sledujete zápas dvoch hráčov z rôznych kútov sveta, pričom jeden môže hrať futbal za Barcelonu a druhý napríklad za Deportivo Alavés, ale môže vyhrať naozaj každý. Rozoznávanie favoritov je náročnejšie ako v reálnom svete, pretože okrem kvality kádra rozhoduje aj kvalita hráča, ktorý daný klub ovláda. Je to zaujímavý nový trend. Zabúdať nemusíme ani na tenis, ktorý má svojich ešportových priaznivcov, ale futbal, hokej či basketbal sú v tomto smere naozaj ďalej. Ale stávky naživo na to, ako medzi sebou hrajú Roger Federer či Rafael Nadal, ktorých ovládajú šikovní ľudia z rôznych kútov sveta, určite nie je na zahodenie. V roku 2020 má vyjsť dlho očakávaná hra AO Tennis 2, pričom z toho, čo zatiaľ vieme, by sa malo jednať o doposiaľ najlepšiu hru zo sveta tenisu, ktorá kedy uzrela svetlo sveta. Hra obsahuje moderné prvky, rovnako tak je kvalitne graficky spracovaná a výborná je aj hrateľnosť.

Pre úplnosť, nemôžeme opomenúť ani NBA 2K20, vynikajúcu hru zo sveta basketbalu, ktorá je urobená naozaj veľmi atraktívne a populárna je aj v našich končinách. Keď sa dostaneme na americký trh, určite si treba priznať, že veľmi populárne sú simulátory amerického futbalu a bejzbalu. A teda športov, ktoré sú v USA medzi najviac populárnymi.

Online kníhkupectvo BUX.sk