Broken Age: Act I SK

verzia 1.0
19. júla 2014

Autori:
Jozef „jojo3696“ Chano – lokalizovanie textov hry, testovanie
chano.jozef@gmail.com

Mário „MixerX“ Csaplár – lokalizovanie textov hry, textúry, úprava diakritiky, testovanie a inštalátor
mixerx@centrum.sk, www.lokalizacie.sk

 

Prehľad:
Ručne kreslená klikacia adventúra Broken Age od Double Fine Productions sa okamžite po vydaní zaradila medzi najlepšie adventúry, ktoré v posledných rokoch vyšli. Skôr než zarytých hráčov tohto žánru sa pokúsila osloviť širšiu verejnosť, čo sa prejavilo na nižšej náročnosti hádaniek. S jemným nádychom humoru vám podáva príbehy dvoch mladých ľudí, ktoré sa odohrávajú nezávisle od seba a priamo v hre sa medzi nimi môžete ľubovoľne prepínať. Chlapec Shay žije v záchrannom plavidle, kde je pod neustálym dozorom. Stráži ho totiž počítač, ktorý bol naprogramovaný s jedinou funkciou, a to Shaya za každú cenu chrániť. Každodenná rutina mu však už lezie na nervy a pokúsi sa urobiť hocičo, aby zažil trochu skutočného dobrodružstva. Na druhej strane, dievča zvané Vella by rado žilo svoj pokojný život v pekárskom mestečku. Každú generáciu sa však objaví príšera, ktorá si do každého mestečka príde po mladé panny obetované za vidinu pár rokov pokoja. Vella sa rozhodne, že neskončí v žalúdku príšery, ale pôjde proti nej do boja.

V čase vydania tejto lokalizácie je hotová len prvá polovica príbehu (Act I). Po dokončení druhej polovice bude lokalizácia doplnená. V tejto chvíli sú lokalizované všetky texty prvej časti hry, teda ponuky, popisy predmetov, texty dialógov a interakcie, všetko s úplnou diakritikou. Ďalej boli prekreslené všetky obrázky, na ktorých sa nachádzal anglický text, teda nápisy v hernom svete či na predmetoch inventára. Lokalizácia je určená pre všetky anglické verzie, naposledy bola testovaná s aktualizáciou 1.2.711273. Je vysoko odporúčané vypnúť pred spustením inštalátora antivírusové programy!

Inštalácia:
Inštalácia lokalizácie je jednoduchá. Stačí spustiť inštalačný program a riadiť sa jeho pokynmi. Inštalačný program vám ponúkne predpokladanú cestu k hre nainštalovanej v službe Steam. Ak vlastníte hru mimo služby Steam, musíte nastaviť umiestnenie hry ručne. Pred inštaláciou je vysoko odporúčané zatvoriť všetky aplikácie, ktoré by mohli nejakým spôsobom narušiť správny priebeh inštalácie, vrátane antivírusových programov. Niektoré antivírusové programy zabraňujú inštalátoru otvoriť aplikácie, ktoré sú pre úspešný priebeh inštalácie nevyhnutné.

Odinštalácia:
Po spustení odinštalačného programu sa vám v hre obnoví pôvodný jazyk, a to v textovej i grafickej časti hry.

Obsah lokalizácie:
Lokalizované sú všetky texty prvej časti hry (Act I), teda ponuky, popisy predmetov, texty dialógov a interakcie, všetko s úplnou diakritikou. Zároveň boli prekreslené všetky obrázky, na ktorých sa nachádzal anglický text, teda nápisy v hernom svete či na predmetoch inventára.

© jojo3696 a MixerX 2014, všetky práva vyhradené.

STIAHNUTIE PREKLADU: http://www.lokalizacie.sk/preklady/33-broken-age/

Online kníhkupectvo BUX.sk