Call of Duty: United Offensive

V tomto úspešnom pokračovaní budete znovu hrať za 3 národy. V prvej americkej kampani sa v žijete do koži vojaka Andera a celú kampaň budete hrať v krásnom zimnom prostredí a bojovať sa o mestá: Bastonge, Foy a Noville, kde si užijete veľa akcie, od streľby z džípu guľometu až, obrany mesta a frontálny útok.

Vývojár: Gray Matter Studios
Vydavateľ: Activision
Distribúcia v SK: Cenega Slovakia
Platformy: PC
Žáner: Akcie
Lokalizácia: Slovenský manuál
Vydanie hry: 2004/9
Podobné hry: Medal of Honor, Brothers in Arms
Oficiálny web: http://www.callofduty.com/

V druhej britskej kampani budete hrať za Doyleho začne sa to bojom v lietadle, kde budete strieľať z guľometu proti nemeckým šťukám , verte mi nie je to sranda, bude ich dosť, a to ešte budete musieť uzavierať prívod paliva a nakoniec otočíte páčkou na otvorenie bombovej šachty a vyletíte von s padákom lebo sa utrhne zadná časť lietadla, potom budete pomáhať odboju a pomôžete im zničiť most aj vlak, povýšia vás na seržanta a zničíte nepriateľské kanóny v prístave a zastrieľate si aj z lode. A nakoniec čo iné ako ruská kampaň, kde hráte za mladého súdruha Juriho. Vaša úloha bude bojovať o mesto Kursk a finále o zbombardované mesto Kharkov. Možno sa vám toho zdá málo, ale nie je tomu tak, pretože misie sú tento krát dlhšie a aj ťažšie, vďaka trochu vylepšenej umelej inteligencií, vojaci sa teraz trochu viacej kryjú a majú lepšiu taktiku, to isté platí aj o nepriateľoch, ktorých je aj teraz o mnoho viac. Hru by ste inak mali prejsť za taký istý čas ako pôvodné Call of Duty, čiže za takých za 7-10 máte tento datadisk prejdený, ale tento raz to nebudem brať ako mínus je to predsa len datadisk a keď si zrátate čas aj za prvého COD tak to máte spolu takých 11 hodín a záleží aj na zvolenej obtiažnosti, lebo sa liečite lekárničkami a čím väčšia obtiažnosť tak toľko aj lekárničiek. Hudba tu je rovnaká ako v COD takže je skvelá. Zbraňový arzenál prešiel zmenou, nájdete tu nové druhy zbraní a to plameňomet, ktorý som vôbec nepoužil, mal malý dostrel a bolo ho nedostatok, a ďalej použijete aj plynové granáty a aj prenosný guľomet . Grafika využíva Quake 3 engin, ktorý je vylepšení o efekty dymu a prachu, určite poteší nízka HW náročnosť: Windows 98, 2000, ME, XP, , pamäť 128MB RAM, grafická karta Geforce 4 MX/ Radeon 7200 s 32MB RAM, , 8x CDROM, procesor 1 GHZ . Na mojom AMD 1900+, 1.6 GHZ, 1024 RAM, Radeon 9550 s 256 MB pamäť mám všetko na maximálne detaily s rozlíšením 1024-768 bez sekania.

Atmosféra hry je ešte lepšia a všetko je napínavejšie a dramatickejšie. Multiplayeru pribudli nové mapy a klasické známe módy. Čo dodať na záver: COD United Offensive je fajn predĺženie tejto hry.

Plusy 
Rozšírenie pôvodného COD
Grafika je obohatená o nové efekty
Nové zbrane
Atmosféra
Mierne vylepšená UI
Multiplayer
Nízka HW náročnosť
Slovenský preklad si stiahnete tu: https://slovenciny.com/index.php?func=dlinfo&mit=99

Mínusy
Veľmi mi chýbalo príbehové pozadie
Linearita

Hodnotenie: 92%

Autor recenzie: Hracho Martin

Online kníhkupectvo BUX.sk