The Godfather

The Godfather – The Game je tu, dočkali sme sa. Konečne je tu hra Krstný otec na motívy filmu, ktorý bol nakrútený podľa knihy Maria Puza – Krstný otec. Ako už z názvu vyplýva, pôjde o nejaký okruh ľudí z jednej rodiny. U nás sa takejto rodinnej organizácii hovorí Mafia. Pripomína vám to slovo niečo? Presne tak. Legendárnu hru Mafia od Ilussion Softworks!

Autor recenzie: Pepo33

 

Výrobca: Electronic Arts
Distribútor: Electronic Arts
Distribútor pre Hry-Sk.com: PL
Zem výroby: USA
Typ hry: third person akcia
Dátum vydania: 1. štvrťrok 2006
Multiplayer: nie
Nosič: CD

Minimálna konfigurácia: operačný systém windows 98 / ME / XP / 2000, CPU 1.5 GHz, 512 MB RAM, 32 MB GFX

Zatriedenie hry: akčná
Web: www.godfatherthegame.com

Popis:
The Godfather – The Game je tu, dočkali sme sa. Konečne je tu hra Krstný otec na motívy filmu, ktorý bol nakrútený podľa knihy Maria Puza – Krstný otec. Ako už z názvu vyplýva, pôjde o nejaký okruh ľudí z jednej rodiny. U nás sa takejto rodinnej organizácii hovorí Mafia. Pripomína vám to slovo niečo? Presne tak. Legendárnu hru Mafia od Ilussion Softworks! Táto hra prišla ako prvá s takýmto námetom. Doteraz je veľmi veľa hrávaná, ale prišiel čas prenechať trón!!! A ten si hra Krstný otec určite zaslúži.

No teraz poďme trocha k deju hry, aby ste aspoň trochu vedeli, o čo v nej ide. Hráte za muža, ktorému v mladosti zabili mafiáni otca. Spolčil sa potom s tou najhoršou new-yorskou spodinou. Zachráni vás sám Luco Brasi, najrešpektovanejší muž dona Vita Corleona, pred nakladačkou od vašich „spoločníkov“. A tu sa začína hra. Malý tutoriál zabitím „spoločníkov“, a hor sa pridať do rodiny. Stanete sa jej členom. Hlavným bossom rodiny je don Vito Carleone (keby ste to náhodou ešte nevedeli). Hoci s ním povediete iba málo rozhovorov, všetky budú stáť naozaj zato. Za zmienku stoja i ďalší učinkujúci, ako napríklad, Michael Corleone, Tom Hagen, Sonny Corleone, Pete Clemenza, Salvadore Tessio, Virgil Sollozo… , a veľký počet iných. Hra ponúkne takisto široký (a to myslím smrteľne vážne) sortiment zbraní, ktoré môžete naplno využiť. Od vlastnej päste, boxera či baseballovej pálky, až po thompson 1928, dynamit, brokovnice atď. Povedal by som, že tých brokovníc je až príliš veľa.:-)
Prichádza časť, na ktorú sa sám teším.

Grafika: Z môjho vlastného názoru si myslím, že EA má na viac. Ale i táto grafika obstála. Naisto je lepšia ako grafika v Mafii, alebo v GTA: San Andreas. Nedivme sa, veď táto hra vyjde na PC, PS2 a XBOX 360. Na konzolách tretej generácie to je isto iné kafe, preto tým utrpela kvalita grafiky na PC. Textúry okolia nie sú až tak prepracované (nečudo, veď hra obsahuje obrovské virtuálne mesto, chodcov…), ale zato tváre postáv sú už na úrovni.
Mimika dorobená do posledného detailu, tiene, to všetko sú kladné stránky grafiky. Hudba má pekne spríjemňovať chod hry. 🙂 Ak by to bolo len na mne, tak by som hru vyniesol až do oblakov. Obrovské mesto, nádherné prostredie (až na tých pár textúr budov a áut), perfektná AI (umelá inteligencia) postáv, výborná hudba, skvelé postavy, dlhý dej, proste všetko, čo v hre uvidíte a zažijete. 🙂
Tak, a na záver stačí len podoknúť, že EA, ktorá doteraz nemala podobný projekt, obstála výborne, a dúfajme, že takto to bude pokračovať ďalej.

Plusy (+):
– dej
– mimika tvári postáv
– grafika
– bojovací systém
– originálnosť

Mínusy (-):
– textúry
– autá
– AI
– prílišná brutálnosť

Celkové hodnotenie: 85%

Online kníhkupectvo BUX.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.