Half-Life 2 Episode One SK

Slovenský preklad hry Half Life 2 Episode One prekladá celú hru, vrátane nastavení, i titulky v hre (dialógy). Tie je potrebné, pre plné vychutnanie si, zapnúť v menu možností hlavného menu, nastavenia grafiky, možnosti zobrazenia titulkov. Preklad je s plnou diakritikou a je robený čo najlepšie v rámci možností časových, zdravotných, osobných a personálnych. Pri jeho inštalácií sa vytvára záloha pôvodných súborov s anglickým textom, čím je možné neskôr slovenský preklad odstrániť a vrátiť pôvodný text späť.

Preklad + technika + install + zosúladzovanie
Naetoo
– naetooQcentrum.sk

Preklad
Shood
– shoodQazet.sk

Testovanie
Pegy
– pegyyQpost.sk

Inštalácia:
Každá vlastná hra má, samozrejme, svoj vlastný Steam. Preto v okne miesta inštalácie tejto inštalácie prosím vyberte tú správnu cestu k vašej hre. Uvediem zopár príkladov, ako má vyzerať výsledná cesta vyhľadaná v inštalátore:
C:\Program Files\Steam\SteamApps\naetoo\half-life 2 episode one
D:\Program Files\Steam\SteamApps\jano-mrkva\half-life 2 episode one
D:\Hry\Steam\SteamApps\ferofurtmustahl\half-life 2 episode one

Pre úspešné nainštalovanie prekladu je nutné, aby ste dbali na ukončenie cesty s názvom hry – hlavná zložka konkrétnej hry half-life 2 episode one. Pre strohé vysvetlenie:

C:\Program Files\Steam\SteamApps\ ** vaše meno ** \half-life 2 episode one

Všeobecné upozornenie !!!:
Preklad je určený len pre originálnu verziu hry, kedže sa tu nachádza Steam, a štruktúra zložiek a súborov je od prvej vydanej hry – pirátskej, šírenej verzie – dosť odlišná. Preklad Beta1 bol vyrobený na základe neporozumenia si so sprostredkovateľom súborov.
Kedže súbory Steamovej – originálnej verzie boli všeobecne neupravovateľné, nebolo možné niekoľko viet preložiť a použiť do prekladu. Hneď prvá veta hry nieje preložená lebo patrí medzi tích niekoľko viet zo spomínaného súboru – tak sa prosím neľakajte.

Stiahnuť slovenčinu9091 downloads

 

Druhá verzia prekladu
Nie každý má totiž v hre rovnaké súbory a rovnaké zložkovanie. Ak vám predošlý preklad nefungoval správne, zrejme ste majiteľom hry s inými súbormi, teda týmito. Keďže ste sa mnohí ozvali, ktorí máte hru v inom umiestnení ako som písal v predošlej verzii prekladu, táto verzia je mierne iná. Prekladá úplne všetko, keďže táto obsahuje aj Shoodove texty. Preklad, bez označenia B, ak vám nefungoval, potom musí tento.

Stiahnuť slovenčinu2796 downloads
Online kníhkupectvo BUX.sk
Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.