The Humble Bundle – Mojam

Mojang, spoločnosť stojaca za „kockatou“ hrou Minecraft, sa spolu s ďalšími dvoma hernými štúdiami, konkrétne s Oxeye Game Studios a Wolfire Games, rozhodli, že pomôžu dobrej veci.

Ich cieľom je za 60 hodín vytvoriť hru, resp. hry, ktoré si ľudia kúpia a takto získaný obnos peňazí pôjde na charitatívne účely. Pomoc dostanú neziskové organizácie ako napr. „Americký červený kríž“ či „charity: water“, organizácia prinášajúca čistú a pitnú vodu do rozvojových krajín.

Mojang na svojich stránkach vytvoril dve ankety, kde mohli ľudia určovať žáner a štýl budúcich hier. Možnosti, za ktoré ľudia hlasovali najviac a najmenej štúdiá spojili do víťazných možností ankiet. Čiže podľa hlasov pôjde o real-time stratégiu v kombinácii s „Shoot ’em Up“ – alebo inak, zastreľ všetko čo sa pohne. A čo sa týka grafického vzhľadu, návštevníci webu svojim hlasovaním určili, že hra bude v štýle steampunk a staroveký Egypt.

Keďže celá táto akcia, nazvaná „The Humble Bundle – Mojam„, sa mala pôvodne týkať len Mojangu (Oxeye a Wolfire sa pridali až 14 hodín po odštartovaní akcie), štúdiá sa dohodli, že hry spravia dve. Mojang spolu s Wolfire Games pracujú na tej stratégii a Oxeye Studios zasa na dungeonovej mlátičke zasadenej do post-apokaliptického obdobia druhej svetovej vojny.

Video z Mojangu o zahájení tejto akcie:

[youtube id=“b8MhLvjoBTs“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

A aby to nebolo len o peniazoch, Mojang bude celú akciu vysielať naživo. Celých 60 hodín budú streamovať zo svojho štúdia a ľudia tak uvidia ako sa darí programátorom dosiahnuť stanovený cieľ. Live-stream môžete sledovať na humblebundle.com, kde nájdete aj odpočítavenie do konca akcie, či rôzne štatistiky o počte nazbieraných peňazí a samozrejme aj formulár, pomocou ktorého si hry môžete kúpiť aj Vy.

Častý návštevník webu, ktorého najviac bavia indie hry, pretože podľa jeho názoru majú v sebe "ducha zábavy a kreativity". Za svoj doteraz najväčší prekladateľský úspech považuje slovenčinu do Outlast.