Carom3D

Kulečníkovích simulací, které jsou volně ke stažení na internetu najdete asi požehnaně. Ale málokterá se může chlubit tak jako Carom3D. Ve většině těchto her, které jsou dost často spouštěny pouze přes internetový prohlížeč. Ale nikdy nejsou dotažený jak graficky tak hratelně, jako právě Carom3D.

U většiny těchto simulací jsem měl akorát tak chuť se zvednout ze židle pobrat pár kamarádu a dojít si do nejbližší hospody. Ale u Caromu sem takový pocit neměl ani zdaleka. Za téměř celý den v kuse strávený právě u této hry jsem se nenudil ani minutu. Nezasloužila se o to jenom slušna grafika, parádní fyzika a nebo něco takového, ale postarali se o to ostatní lidé. Ano asi už správně tušíte že jde o Onlinovku, samozřejmě z možnosti chatovat s ostatními.

Ve hře máte na výběr také slušný výběr místnosti, které se liší jak stolem tak taky celým prostředím kolem stolu. Ještě před tím než se připojíte na Online mód, tak můžete zkusit offline a potrénovat nějaké ty finty. Jak budete mít natrénovano, tak zaregistrovat a hurá za zábavou. No jo ale když napíšete svoje přihlašovací údaje tak se vám nabídnou věci jako… Novice Pocket 1, Novice NoPocket 1 a takové, a teď si položíte otázku co to vlastně znamená. Pocket znamená Biliard, 15Ball a klasické hry s důlky. NoPocket znamená pravý kulečník bez dír na stolech, no a Snooker samozřejmě Snooker stoly. Hned po připojení se ocitnete v jakési mezimístnosti, kde máte na výběr stoly na kterých můžete hrát, ale také vás hra automaticky připojí do chat místnosti z vašimi spoluobčany :-P. To znamená že jestli jste Slovák tak se automaticky dostanete do Slovenského chatu. Pokud jste poklábosili anebo vás chat nezajíma, tak se můžete připojit na již vytvořený stůl jiným hráčem, anebo taky založit si vlastní.

Ovšem když někoho porazité tak si asi budete muset zvyknout na nadávky typu noob, f*ck … Ve hře se každou hrou zlepšujete a taky nahrávate body a zvyšujete levely. Na začátku dostanete bronzovou kostku, pak pokračujete stříbrnou, zlatou, pak příde prsten, medaile, pohár, korunka a královská korunka – jak dosáhnete tohoto levelu tak už jste mistry misrů. Taky čím máte větší level tak tím si můžete vylepšovat své hratelné dovednosti, jako jsou falše, nejsilnější možná rána atd. Ve hře take narazíte na pojem Caney. Tyto penízky slouží ke hraní na serverech a můžete při zakládaní stolu nastavit o kolik jich chcete hrát. Pro náročnější hráče také ve hře existujou tzv. Chalk money za který se kupujou ať už nové tága, nové oblečení na vaši postavu tak i tzv. Double pointy a různe vychytávky.

Hra je samozřejmě 3D. Takže nad stolem můžete rotovat jenom tak jak se vám líbí. Taky herny ve kterých hrajete jsou slušně graficky vytvořené a je jich přesně osm. Stoly jsou propracované do posledního puntíku, akorát se někdy stane, že prostě strefíte kouli, ale Carom vyhodnotí že jste se netrefili, ale toto se stáva tak jednou za 500her. Do toho všeho vám hraje pěkná hudba, akorát je problém je že hraje pořád dokola, takže vám nejpozději v desáté hře začne lézt na nervy. Takže ji můžete buď vypnout anebo do složky MP3 nahrát vlastní hudbu.
Hra je volně stažitelná na www.carom3d.com.

Hodnocení
+Na freeware hru pěkná grafika
+Skvěly model a reálnost
-Někteří hráči se při prohře prostě neumí ovládat

Závěr: Pokud si chcete zahrát pořádnou kulečnikovou simulaci tak carom rozhodně doporučuju

Autor recenzie: Marzi

Online kníhkupectvo BUX.sk