Festival stredovekého života

Častá, 11. júl 2012 – Hrad Červený Kameň ožije históriou a historickými tábormi na festivale pre celú rodinu v posledný júlový víkend na velkom hrade v Malých Karpatoch (28. – 29. júl 2012.
Festival stredovekého života 2012 priblíži návštevníckej verejnosti všetky oblasti života našich predkov. Dôraz bude kladený na táborenie a rekonštrukciu života ludí v minulosti. V táboroch sa bude varit jedlo podla dobových receptov, jest sa bude z cínových a hlinených riadov. Atmosféru budú dotvárat šermiarske, hudobné, tanecné a akrobatické vystúpenia. Festival stredovekého života ašpiruje na prvenstvo medzi podujatiami tohto typu na Slovensku. Okrem toho sa poriada v prítažlivom prostredí jedného z najkrajších hradov našej krajiny.

[youtube id=“j5M3RjxqaqU“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

Festival je pripravený pre celú rodinu! Tak, aby vyhovoval všetkým vekovým kategóriám a aby si všetci našli to „svoje“. Pre pánov sú okrem lahodných mokov pripravené bojové a šermiarske vystúpenia. Dámy zasa môžu obdivovat módne prvky dôb minulých alebo ochutnávat pôvodné receptúry. Pre deti je okrem množstva princezien, princov a rytierov pripravených množstvo atrakcií, kde si budú môct skúsit svoje „šermiarske“ umenie, strielať z luku, jazdiť na koni, hádzať sekerou alebo oštepom a mnohé iné. Pre starších sú pripravené miesta na oddych pri príjemných tónoch pôvodných historických nástrojov. Toto všetko (a ešte viac) môžete vidieť 28. – 29. júla 2012 na hrade Červený Kameň.

Festival stredovekého života vás určite vtiahne do minulosti, do dôb, ktoré dnes môžeme vidieť len na velkých plátnach alebo vo vlastnej fantázii. Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť vrátiť sa aspoň na chvíľu v čase a objaviť čaro života našich predkov.
Najlepších žoldnierov z okolitých královstiev a kniežatstiev pre Vás naverbovali skupina historického šermu Kompánia trnavských žoldnierov a agentúra HECTOR.

Informácie:
www.historickyfestival.sk / www.kompania.sk / www.hradcervenykamen.sk /

Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.