Microsoft Flight Simulator X

Už je to asi 27 let co vyšel první díl Flight Simulatoru. Tato hra vám nabídne asi nejreálnější létaní, které je na počítač dostupné. Tento už v řadě desátý díl má mnohem pokročilejší grafické prvky než tomu bylo v předchozím díle.

Microsoft Flight Simulator X nabízí singelplayerové mise, jaké u předchozích dílu neznáte. Čeká na vás 10 tutorialů, bez kterých se začátečník téměř neobejde, ale samozdřejmě i normálni mise rozvrstvené do různých obtížností, začínaje zelenáčem a končí expertem. Takže máte o zábavu postaráno, protože některé mise jsou opravdu zajímavé, například máte přistát s obyčejným ultralightem na sřeše jedoucího autobusu, ale také na vás čekají závody s Draxter Truckem, a samozdřejmě nesmí chybět ani zábavný Redbull Air Race.

Ovšem také vyznavači obrovských dopravních kolosů si přijdou na své, půjde ať už o rutynní lety anebo vám začne nad mořem hořet motor a vy budete muset doplachtit až na letiště.
V dnešní době je na Multiplayer módy kladen velký důraz a ani Flight Simulator X není žádná vyjímka. Do jedné hry se bude moct připojit až 16 hráčů, z nichž každý může ovládat své letadlo, ale taky můžou jedno letadlo ovládat až dva hráči. Vysílačka v letadle může fungovat jako hlasový chat. Pokud jste ovšem příznivci samotného leteckého provozu můžete si sednout do řídící věže a ostatní hráče (letadla) navigovat.


Pokud se podíváme na grafické zpracování to taky není špatné. Ve hře je možnost oddálit pohled, až někde do vesmíru, ze kterého uvidíte i to jak se vyvíjí počasí před vámi. Pokud se už podívamé doslova na zem uvidíme ji poprvé živou. Už to nejsou jenom placky, ale Flight Simulator X už dokáže v realném čase vykreslovat mnohem více objektů než předchůdci tohoto dílu, nadruhou stranu se to projeví na vyšších požadavcích na počítač. Takže na jednom kilometru čtverečním najdeme až 6000 stromů + nějaké ty zvířata. Jen pro srovnání minulý díl Flight Simulator 2004 dokázal vykreslit stromů na jeden kilometr asi 600.


Tento Simulator nám taky nebídne neuvěřitelné množství letišť, které dosahuje přesně čísla 24 000. A z toho asi 2000 jsou propracovaná do detailu podle reálných podkladů, včetně Pražské Ruzyňe a Bratislavského letiště Milana Rastislava Štefánika. Některé jsou dokonce tak propracované, že na nich jezdí i cisterny a obsluha, která tam jezdí v reálu. To znamená že když v ve Frankfurtu jezdí Shell cisterny tak ve hře opravdu jsou Shell cisterny. Počasí není ve Flight Simulator taky zanedbáno a čeka na vás zhruba 5000 možných variant.

Závěrečné hodnocení
+Obrovské množství letišť
+Slušný výběr letadel
+Na velikost světa propracovaná grafika
+Reálné chování letadel
-Mise náročné na čas (uprostřed letu nejdou uložit,ale musíte je dokončit anebo hru zkrátka vypnout

– Marzi

Online kníhkupectvo BUX.sk