NHL 09 (Jan Frajbiš)

Osobitý názor Jana Frajbiša na najnovší diel NHL 09, ktorá skôr sklamala ako potešila. Trochu iný štýl recenzie, na aké ste všetci zvyknutí preto príde práve teraz.

JF: Ahoj!
Re: Čau

JF: Tak jsem dneska sehnal to NHL 09, všude to pomlouvaj, tak jsem na to zvědavej, jdu to zkusit.
Re: No já jsem to nehrál, ale taky jsem to slyšel, tak zkus a napiš.

Po dvou hodinách hraní…

JF: Hele tak jsem to teď hrál a už chápu, proč na tu PC verzi všichni nadávají. To se prostě nedá hrát, teda jasně že dá, ale proč? Grafika vypadnula z roku 2005, dresy jsou rozmazaný, tabulky týmů – jako hráči, jsou rok starý, prostě tohle nemá cenu ani hrát…
Re: Tak tomu dej ještě chvíli čas, třeba by tě to mohlo chytnout a po čase by to nemuselo bejt tak špatný.

JF: Ok, zkusím to za chvíli…

Následující den… JF: Takže jsem k tomu zasednul včera večer, klidnej jako beránek, na PS3 jsem to nehrál, abych se tady u toho zase nerozčiloval a zkusil to ještě jednou.
Re: A? Nějaká změna?

JF: No právě, že vůbec. Zdá se mi to ještě horší!
Re: No a jsou tam alespoň nějaký módy?

JF: Jo, je tu Sezóna, Dynasty mode a Be-a-Pro. Sezónu jsem nehrál, vletěl jsem hned na Dynasty Mode, dá se hrát skoro ve všech lidágách, co tam jsou. Teda NHL, Rakouská liga, O2 Extraliga, nově taky Kontinentální liga a pak ještě něco, co si nepamatuj a nikdy hrát nebudu.

Re: Tak to je ale docela výběr ne?
JF: No to celkem je, i když z Fifou, na které EA teď usilovně maká, se to měřit nemůže.

Re: No a co ten Be-a-Pro?
JF: Hrůza! Hrál jsem to na konzoli a tam je to řešený tak, že hraješ za jednoho hráče a jdeš si sednout na střídačku, ale tady vždycky hraješ za jednoho z lajny, takže je to vlastně skoro stejný, ale jen nemůžeš měnit hráče.

Re: Tak to teda není nic moc. A co grafika, ovládání?
JF: Hele o grafice ani moc mluvit nechci, dresy jsou rok starý a z vysokého pohledu ještě rozmazaný, led je všude stejnej podle NHL, žádný reklamy jako u nás tam nejsou, obličeje hráčů jsou stejný, jen na nich jsou jiný vousy, oči a vlasy a arény jsou taky stejný, až na tu kostku občas. Komentář Záruby a Vichnara je stejnej jako loni a ani tomu nedává nějakou atmosféru, diváci bučej a jásaj bez ohledu na to, jak se hraje, takže se třeba stane, že je přesilovka a oni jásaj, jako kdybych dostal gól. Ovládání je stejný jako už je asi pět let.

Re: A co obtížnost?
JF: Hele co no, jsou čtyři druhy, na nejtěžší budeš muset už trochu víc kombinovat, na nižší obtížnost můžeš teda taky, ale proč, když si můžeš projít vklidu středem, udělat kličku před brankářem a poslat puk pod víko.

Re: Tak to já radši ani hrát nebudu, myslím že o nic nepřijdu.
JF: No myslím, že ne. Předloni jsem ty jejich řeči ještě bral, že museli makat na next-gen verzích, ale letos už nežeru. Příští ročník má prý vyjít jen na konzole, na PC se jim to ani nevyplatí dělat. Když to vyšlo, rovnou to prodávali za osm stovek.

Re: Tak si pojď zahrát na PS3ku.
JF: Ok, jdem. Chtěl jsem o tomhle napsat recenzi, ale asi tam šoupnu tuhle konverzaci z ICQ.
Re: Hehe, a to ti jako projde jo?¨

JF: Uvidíme…

KLADY
+ HW náročnost

ZÁPORY
-Vše ostatní

Celkové hodnocení 1/10

Online kníhkupectvo BUX.sk