The Wheelman

Už je to nejaký ten piatok, kedy sa na pulty slovenských predajni s hrami dostal aj titul s názvom Wheelman. Ďalšia arkáda od Midwayu, ktorú by som najradšej ani nehral. Ale každý máme svoj názor, tak sa teda usaďte do svojej novej káry a štartujeme.

Hra, či len…
Grand Theft Auto III, Driv3r či samotný Wheelman patria medzi tie hry, u ktorých nemôžete čakať nič prevratného. Áno, uvedomujem si že GTA i Driver majú nejaký ten rok za sebou, no i novší Wheelman, kde by sme toho čakali o niečo viacej, je len akousi spleťou akcii a možností hlavného hrdinu týchto hier, i keď grafika hry je podstatne lepšia. A tak ako u Driver-a, tak aj u Wheelmana nemáte možnosť zmeniť nadstavenie hry, čo značne môže ovplyvniť hrateľnosť u niektorých jedincov, ale zvyknúť sa na to dá.

Vodič, skúsený vodič
Dej hry sa začína príchodom Vina Diesla čoby Mila Burica do ulíc Barcelony, ktorého posiela Anton Gallo, ako jeho nadriadený u polície.
Milovým cieľom bude získať „balíček“ s tajnými informáciami, ktorý sa predsa nemôže dostať do zlých rúk. Stretáva krásku menom Lumi Vega a neskôr aj jej priateľa Javiera. Tiež zisťuje, že mesto je rozdelené na tri oblasti. A ako to už býva, čo oblasť to gang, ale to až neskôr. Milo teda začne robiť vodiča pre istý gang chuligánov v meste. Táto Barcelona je veľmi malá a teda veľmi rýchlo sa po meste začne hovoriť o Milových schopnostiach za volantom akéhokoľvek štvorkolesového miláčika, no i na kamióne a motorke. V polovici hry sa Milo opäť stretáva so svojimi známymi Lumi a Javierom. Spolu naplánujú malú vzburu. Budete musieť urobiť škodu každému gangu v meste tak, aby to vyzeralo na druhy gang a vy s tým nemáte nič spoločné. Avšak, počas hry sa udeje niekoľko drobností, ktoré sa Milovi nebudú pozdávať. A tak sa aj stane. Po získaní balíčku si dohodne stretnutie s Antonom Gallom, ktorý má s tajnými dokumentmi svoje vlastné planý, a tak vašou poslednou úlohou ho bude zastaviť. A tak je mesto už čisté a prichádza koniec. Milova misia sa skončila a tak sa vracia domov. Pred odchodom sa stretáva s Lumi naposledy, žiaľ bez Javiera, ktorého zabili. Lumi odteraz môže žiť slobodou, pretože, pre Mila je mŕtva.

Človek či Spider-man
Milove nevšedné skúsenosti za volantom sú niekedy až nadľudské a preto tvorcovia pripravili pre hráčov tri akcie. Tou prvou z nich je „Preskok“. Jedná sa o preskočenie z jedného dopravného prostriedku na druhý, pričom musíte byt v dostatočnej blízkosti od vášho nového prostriedku. Druhou akciou je „Turbo“. Tu je určite jasné, že dostaneme zrýchlenie vozidla. Treťou a teda posladnou akciou je „Cyklón“. V praxi to znamená len toľko, že pri jazde sa otočíte o 180 stupňov, pričom sa spomalí čas a vy môžete odrovnať svojich nepriateľov presným zásahom a tak sa ich zbaviť. Ale pozor, pri týchto akciách je nutné, aby ste mali nabitý status bar nazývaný ako „Sústredenie“ Bez neho to nepôjde, ale čím je sústredenie väčšie, tým bude turbo aj cyklón trvať dlhšie.

Buď gangster
Chulos – Stavo Delgado, jeho mladší brat Miguel Delgado a Che Taraval. Trojica riadiaca tento gang mestských chuligánov.
Romanians – Radu Negrea a Sorin Teodor, ako šéfovia rumunskej mafie
Los Lantos – Paolo Lial, jeho syn Felipe Lial a Micca Real. Vlastnia kasíno a ponúkajú ochranu, za ktorú sa musí platiť.

Zhrnutie
I keď by sa mohlo zdať, že titul, ktorý nesie meno Vin Diesel bude nejaký akčný trák, tak u Wheelman to tak nie je. Za klady považujem celkom kvalitnú grafiku, akčné prostredie a fakt, že to hovorí Vin Diesel svojim hlasom, ktorý tomu trošku pridáva. Čoby zápory ako Milove „schopnosti“ bez auta, ktoré sú značne obmedzené na skrčenie a zmenu pohľadu z jedného ramena na druhé, krátky príbeh bez nejakých extra zápletiek, a chýbajúce nadstavenia, uberá na mojom hodnotení pre túto hru.

Hodnotenie: 55% 

Autor: Paul

 

Online kníhkupectvo BUX.sk