Titan Quest: Immortal Throne

Z obalu hry na nás cerí zuby bájny Kerberos a je teda jasné kam sa v datadisku úspešnej, aj keď podľa mňa nudnej akčnej RPG Titan Quest pozrieme. Po porážke titána sa boh podsvetia Hádes rozhodol, že povedie malú vojnu proti Olympu a kto iný ho zas musí zastaviť ako bezmenný grécky hrdina…

Výrobca: Iron Lore
Vydávateľ: THQ
Požiadavky: CPU 3 GHz, 1 GB RAM, 128 MB GFX
Typ hry: akčné RPG (klikfest)
Web: www.titanquestgame.com

Akčné RPG nevymrú, vždy sa nájdu ľudia, ktorí si radi zamlátia do nejakého démona a preklikajú sa až ku kŕču v ruke. Immortal Throne ide po stopách základnej hry a opäť ponúka dlhé hodiny súbojov s novými druhmi príšer. Herné základy zostali tie isté, len hracia doba sa predlžuje asi o polovicu pôvodnej hry, ak sa vám teda Titan Quest páčil máte tu celé podsvetie a jeho nemŕtvych obyvateľov, aby ste ich silou meča a kúziel presvedčili, aby už nadobro umreli.
Musím vás upozorniť, že ak ste Titan Quest dohrali, odinštalovali a vymazali sejvy čaká vás veľa práce. K hraniu datadisku musíte mať prejdenú pôvodnú hru dokonca, inak si nezahráte. Ja som nejakou šťastnou náhodou sejvy nevymazal, preto som mal tú výsadu zahrať si Immortal Throne bez toho, aby som sa 30 hodín musel preklikávať ku koncu základného Titan Questu.

Postavu si môžete importovať z pôvodnej hry, alebo si vytvoriť novú a v tejto sfére sme sa dočkali jedného nového povolania a to je Dreamer. Je to typický iluzionista, či mesmer, ktorého poznáte z iných RPG. Je to kúzelné povolanie, ktoré atakuje mentálnu stránku nepriateľov, uberá im na sile, útočí na nich smrteľnými nočnými morami, ktoré nepriateľov celkom reálne zraňujú.
Druhou novinkou sú artefakty, super silné vecičky, ktoré majú svoj vlastný slot v inventáry. Ich výroba spotrebuje množstvo peňazí a magických zvitkov, ale stoja za to. Sú lepšie ako legendárne veci z pôvodnej hry. Tieto artefakty vyrába aj nový druh obchodníka, ten vám rozoberie získané veci na drobnočastice, teda vyberie z nich kúzla, ktoré sa dajú vložiť do ďaľších zbraní, prípadne brnenia.
Okrem hlavného príbehu si užijete aj kopec vedľajších questov, ktoré sú trošku pestrejšie ako v pôvodnej hre. Graficky je hra úplne to isté ako jej predchodca, aj keď vaše oko uvidí úplne nové lokácie a to hlavné temné podsvetie. Problémom Titan Questu a jeho datadisku je stále vkrádajúca sa nuda a to, že sme tento typ hier videli už mnohokrát.

Ak na akčné RPG nedáte dopustiť odporúčam aj Silverfall s peknou cellshadovou grafikou a spracovaním sveta, kde bojuje mágia a technológia. Ale späť k recenzovanej hre. Fanúšikovia Titan Questu si Immortal Throne dozaista zahrajú, keďže sa akčná rubanica rozširuje o ďalšie hodiny súbojov, nové predmety a príšery. Nové povolanie je povinným spestrením hry. Pre mňa bol Immortal Throne rovnako dobrý/zlý ako Titan Quest a preto si vyslúžil aj to isté hodnotenie.

Plusy:
nové povolanie, predmety
výroba super silných artefaktov
možnosť ukázať Hádesovi zač je toho fireball

Mínusy:
repetívna a nudná hrateľnosť
nepriatelia sú rovnako tupý a svet nežije
chyby pôvodnej hry pretrvávajú

VERDIKT: 6,0

Tangorn

Online kníhkupectvo BUX.sk