Trainz Simulator 2009

Vlastniť modelovú železnicu,riadiť lokomotívy,prepínať výhybky… – je to snom každého vášnivca modelovej železnice.So svojou obrovskou cenou sa to často stávalo nesplniteľným snom,až dovtedy,kým ho firma Auran nevsunula na obrazovky počítačov. Ako už z názvu vidíte,je to optimalizované pre staviteľov železníc.Jedným z najväčšej kolekcie vlakového simulátoru sa stala práve edícia World Builder Edition,ktorá si zachováva od starších verzií svoju hratelnosť a grafické spracovanie.

trainz-simulator-2009-screen-02

Ak hovoríme o hrateľnosti, musím spomenúť, že je to veľmi jednoducho ovládateľná hra, napriek Flight Simulatoru,ktorý si vyžaduje trénovanie a letecký joypad. Ovládať lokomotívy sa dá pomocou klávesových skratiek alebo pomocou myši,taktiež sa dá prepínať pohľad, otáčať smer pohľadu.V hre nájdete všetky modely vlakov,ktoré bežia po zahraničných železniciach ale a samozrejme aj po našich. V meste máte možnosť riadiť električku,ale len za menší príplatok.

Môžete si vybrať zo širokej škály tratí a scenárií, pre ktoré sú pripravené úkoly.Medzi nimi patrí preprava osôb ,dreva ,uhlia alebo piva. Túto edíciu by som označil ako kolekciu neoficiálnych tratí,pretože trate boli vytvorené fanúšikmi tejto hry. Otočením kamery sa Vám vyskytne pohľad na okolitú prírodu alebo na prístroje,ukazujúce rýchlosť alebo čas. Žiaľ interiéry ostali v starom oblečení.Prejdime na stavbu železníc – modelovanie terénu.

Tvorcovia Trainz Simulator pre nás prichystali obrovské množstvo projektov ale i nástrojov,pomocou ktorých môžeme modelovať vlastný terén,pokladať na ne železnice a textúry. Prenesením nápadov z reálu si postupne budujete svoj železničný svet.Dolaďovať si ho môžete pridaním objektov , ktoré sa dajú stiahnúť zdarma,no pre niektoré si musíte priplatiť. Trate a modely sú viac detailnejšie,ale neni to výrazná zmena. Fyzika modelov tiež nie je radikálne zlepšené, ale dúfajme, že v novších edíciach sa to vylepší. Po grafickej stránke sa o tom až toľko pozitívnych vecí povedať nedá. Keďže hra je zložená z tratí a úloh, ktoré vytvorili fanúšikovia, nebolo ju možné v celku zlokalizovať do angličtiny. Jednotlivé úkoly sú písané v nemčine, takže ak nerozumiete po nemecky, odporúčam vám zakúpiť slovníček alebo sa s touto hrou rozlúčiť.

trainz-simulator-2009-screen-01

Bohužiaľ, musím povedať, že ma táto edícia sklamala. Tvorcovia sa nezaoberali grafickým rozhraním a bolo pridaných len niekoľko vizuálnych vylepšení, ktoré hru viac-menej nevylepšili. Teoreticky hra nie je zlá, ale odporúčal by som ostať pri starších verziách. So svojou nízkou cenou určite poteší každého začiatočníka.

PLUSY:
+ najväčšia kolekcia lokomotív, koľají a objektov
+ o niečo lepšia hrateľnosť
+ nové herné rozhranie

MÍNUSY:
– grafika ostáva nezmenená
– nízka kvalita zvukov

– Pripravil Robinzon66

Online kníhkupectvo BUX.sk