Ancient Wars: Sparta (Marzi)

Společnost Playlogic slibovala ještě před vydáním realtime strategie neuvěřitelně dokonalé zpracování.
V této hře budete mít nabídku tří možných kampaní ve kterých si můžete zkusit zahrát za Peršany, Egypťany a jak už z názvu vyplíva tak taky za Sparťany. Jak nám společnost slibovala mnoho věcí tak jak už to tak bývá tak skutek utek a Ancient Wars Sparta nám nepřinesla dějem nic nového.

Máte svoje poddané, kteří vám staví město, těží dřevo, zlato atd. a bude mít hlavní budovu kterou vám nesmí zbourat. Ale postavit vám pár hlavních budov zabere hodně času a když jsme u armády tak čas a nepřiměřená cena nestojí ani za zmíňku. Nadruhou stranu je pravda že je zde pokrok ve vytváření armády kde nemáte jak v klasických strategiích na výběr v předvolbách lučištníky, jezdce na koních atd.. Ale Sparta vám nabízí si vybrat co pro jakého vojáka chcete např. štít, jakou pro něj chcete zbroj, zbraně atd.

Ve hře dlouhodobě koukáte na to jak vaši poddaní těží zlato a dřevo, staví budovy atd. zkrátka si v této hře ani moc nezahrajete. Možna že když se nudíte tak na vás umělá inteligence pošle nějakou skupinku lidiček kteří se vám budou snažit ublížit. Ale aspoň nějaká zábava přichází ve chvíli kdy už konečně máte udělanou armádu a jdete do útoku, ale vzápětí vás zklame to, že protivník vlastně nemá téměř žádne jednotky a na vaše slony a těžkooděnce posíla tak možná bandu dělníku sem tam nějakého toho vojáčka.
Umělá inteligence je v této hře opravdu na nule, protože koho nenaštve když někam někoho pošlete a jde snad přes celou mapu místo cestou, kterou to má kousek, v takových chvílích máte chuť Spartu tak akorát odinstalovat.

Ale většina her ma i nějaké kladné stránky to je např. možnost že můžete své vojáky vybavovat válečnou kořistí nepřátel. Toto vás bude možná pár dní bavit. Válečná kořist se totiž ve hře dost hodí, protože zjistíte, že postavit si nějakého pořadného vojáka je vlastně dražší než postavit nějakou tu budovu. Bohužel je zklamáním že při čekáni na tvorbu jednotek a natěžení surovin není snad žádná zábava takže jste odkázáni na nudné dívání se do monitoru. Zkrátka se snad nic neděje a když se počítač občas splete a pošle na vás tři vojáčky, kteří k vám ani téměř nedojdou to už je skoro k pláči.

Abychom ovšem neodbočili od těch kladných věcí tak grafika se Playlogicu vyvedla dost slušně. Jsou tu krásně graficky zpracované destrukce bitvy, no zkrátka vše co se týče grafiky je dost povedené. Bohužel, že už to tak není z dějem.

Hodnocení
+Grafika
+Velký výběr jednotek
+Zajimavé prostředí
-Umělá inteligence
-Celá hra je po pár hodinách nuda

Závěr: Pokud jste na tom tak blbě, že nevíte za co utratit peníze tak je pro vás Ancient Wars Sparta perfektním řešením.

Autor recenzie: Marzi

Online kníhkupectvo BUX.sk