Kto je to Gejmr? Utajený youtuber a hráč Minecraftu

Gejmr, jeden z najúspešnejších českých Letsplayer, Youtube nakrúcajúci videá o hre Minecraft a ďalších. Pre mnohých youtuberov to v minulosti stačilo. Svojim hraním, trikmi, návodmi a tutorialmi sa aj jemu podarilo vybudovať si hráčsku základňu a neustálym zlepšovaním obsahu, spoznávaním hry a ďalším rozšírením pôsobnosti sa mu podarilo siahnuť aj do iných oblastí. Vytvoril niekoľko vylepšení a modifikácii hry, čím zaujal nie len divákov podobných videí, ale aj bežných hráčov, pre ktorých sú modifikácie nevyhnutným rozšírením hier.

minecraft

Youtuber v utajení

Už niekoľko rokov Českú republiku a scénu videí, či hry Minecraft dožiera fakt, že Gejmr za celé roky neodhalil svoje meno a tvár tak, ako to urobili iní. Známych Youtuberov poznáme podľa mena a tak tento jeden z posledných zostáva stále v utajení. Aj preto sa na internete objavuje niekoľko teórií o tom, kto je to Gejmr. Nič z toho ale stále nie je potvrdené a samotný Gejmr funguje naďalej s rôznymi grafikami, venuje sa hre, prípadne hrám. Vedieť, kto je to gejmer… to nevie nikto. Len on sám a okruh najbližších, či kolegov.

Český youtuber Gejmr a jeho kanály:

Ak by otázka znela inak, čo je to „gejmr“?

Gejmr je česká skomolenina fonetického prepisu anglického slova „gamer“. Slovenský prepis by znel „gejmer“. V preklade je to jednoducho „hráč hier“. Ten čo sa hrám venuje, hrá ich, aj keď v prípade českého gejmra, je to človek venujúci sa hrám v oveľa väčšom meradle ako len v tom konzumnom.

Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.