Harry Potter a Princ dvojí krve (Jan Frajbiš)

Už je to tak. Jako pokaždé, když vyjde alespoň trochu slavnější, nebo hypovanější film, vyjde i zkopaná hra, kromě pár výjmek. Není tomu jinak ani u dalšího pokračování nového Harryho Pottera, v pořadí již šestého dílu. Po pátém dílu, většina z nás, kteří ho hráli čekala alespoň stejnou kvalitu, ovšem pravda je ještě příznivější.

Předpokládám, že jste film viděli a tak jen krátce nastíním děj. Harry se v šestém ročníku vrací do Bradavic, aby zde zažil další zdánlivě nudný rok. Už ve vlaku ho ovšem potká nemilé překvapení, když ho najde, zde již opravdu nepřátelský Draco Malfoy. Samozřejmě to neskončí dobře a Harry se zkácí k zemi. Hra pokračuje po dějové lince až ke konci, kdy se Harry s ředitelem Brumbálem vydává pro viteál do jakési jeskyně. Všechno končí…

Ve hře je poměrně velké množství miniher, ovšem mimořádně zábavných! Ať už je to míchání lektvarů, famfrpálové zápasy nebo třeba soubojnický klub. Míchání lektvarů je zezačátku jednoduché, ovšem ke konci hry už dost přituhuje a přístup k míchání musíte uzpůsobit tomu, co po vás hra všechno chce, například zamíchat a zahřát kotlík, případně zaklepat lahvičkou předtím, než jí budete přidávat do kotlíku. Je ovšem veliká škoda, že je to naprosto nevyužitý potenciál, neboť lektvary nemůžete během hry nijak použít.
Famfrpálové zápasy na tom nejsou o mnoho lépe, teoreticky v nich nemůžete prohrát, přičemž systém je koncipován tak, že prolétáváte kruhy, které vám přidávají čas a až se dostanete blízko ke zlatonce (zlatý okřídlený míč) vaše postava ji automaticky chytí, ať už hrajete za Harryho, nebo za Ginny.
Poslední zmíněnou minihrou je soubojnický klub, nebo souboje obecně. Souboje jsou značně stereotypní a v klubu porazíte přeborníka s prstem v nose, zatímco budete myšítko mačkat prstem u nohy.
Větší grády dostávají až souboje s postavami z příběhu, například takový poslední souboj se Snapem vám dá zabrat, ale jinak to není nic neobvyklého, už za předpokladu, že můžete používat pouze tři kouzla, která můžete mít různě nabitá.

Nyní si řekněme něco o technické stránce hry. Začnu o ovládání. Mě osobně nevadilo, tlačítek není mnoho a většinou jsou na dosah ruky, myší standardně ovládáte pohled postavy, hůlku, koště a přihazujete díky ní přísady do kotlíku.
Grafický engine není nijak nový, pouze inovovaný a podle toho také hra vypadá, ovšem díky rozmanitosti barev vše působí až pohádkově a posledně z kvalitním zvukem vytváří přesně takovou atmosféru, jakou bych od Bradavic a okolí očekával.

Celkově tedy není nový Harry Potter ničím výjimečný, ale také nemá žádné výraznější chyby. Potěší hardwarová náročnost a také spád hry. Hra není nijak prolezlá dialogy, ovšem sem tam narazíte na opravdové perly. Za sebe doporučuji si zahrát hru až po zkouknutí filmu, jinak se připravíte o veškeré překvapení (vy jste vlastně četli i knihu, tak nic no) a v kině by jste se mohli nudit. Po určité době přichází určitý stereotyp, ale to už hra díky své krátkosti končí.

KLADY
+Příběh
+Minihry
+HW náročnost
+ Ovládání
+ Atmosféra

ZÁPORY
– Krátká herní doba
– Po určité době přichází stereotyp

Celkové hodnocení 7-/10

Jan Frajbiš

Online kníhkupectvo BUX.sk