Vampire: The Masquerade – Bloodlines

Hra sa začína ukážkou, ako ste v tme v byte pri pohlavnom styku ukusnutý upírom a ako sa po pár minútach naňho premeníte tiež, a vtom vtrhnú do izby nejaký týpci a hodia aj vám a aj vašemu stvoriteľovi drevený kolík (narozdiel od filmov, v tejto hre upírov drevené kolíky len znehybnia). Potom sa zobúdzate v divadle a vyzerá to tam, ako na nejakom upírskom súde.

Vampire Masquarade Bloodlines

Autor recenzie: Viper StArZ
Vývojár: Troika
Vydavateľ: Activision
Distribúcia v SK: Cenega Slovakia
Platformy: PC
Žáner: RPG
Lokalizácia: Nie (anglicky)
Dátum vydania: 15. 11. 2004

Minimálna konfigurácia:
1.2 GHz Athlon/Pentium 3 or higher, 384 MB RAM, 64 MB DirectX 9.0c compatible 3D accelerator card, 3.3 GB HDD, 4x CD-ROM

Odporúčaná konfigurácia: 2.0 GHz Athlon/Pentium, 512MB RAM, 128 MB DirectX 9.0c compatible 3D accelerator card, 3.3 GB HD, 24x CD-ROM

Aj keď to nieje najnovšia hra, iste stojí za recenziu.
Tak a teraz poďme priamo na hru. Ako sa dá vyčítať už z názvu, hra bude o upíroch, kde proti sebe nebudete bojovať, ale naopak, stanete sa jedným z nich. Hra sa začína, ako aj u iných rpg-čkách, vytvorením postavy. V tomto prípade upíra, aj keď tvorba postavy tu nieje až taká rozsiahla. Chýba napríklad výber oblečenia, výber tváre, vlasov a podobne. Ale môžete si vybrať, do ktorého klanu budete patriť, čo ovplyvní aj váš výzor. Ďalej každý klan má svoje jedinečné vlastnosti, svoju vlastnú históriu. Keď už máme postavu vytvorenú, tak nasleduje nastavenie skillov, čiže sily obratnosti a podobných hlúpostí. Keď už máte postavu hotovú, možete sa pustiť priamo do hry.
Hra sa začína ukážkou, ako ste v tme v byte pri pohlavnom styku ukusnutý upírom a ako sa po pár minútach naňho premeníte tiež, a vtom vtrhnú do izby nejaký týpci a hodia aj vám a aj vašemu stvoriteľovi drevený kolík (narozdiel od filmov, v tejto hre upírov drevené kolíky len znehybnia). Potom sa zobúdzate v divadle a vyzerá to tam, ako na nejakom upírskom súde. Dozvedáte sa, že upíri majú zakázané bez povolenia tvoriť iných upírov, a preto vaša stvoriteľka je okamžite popravená a Princ (tzv. šéf upírov v meste ) sa chystá práve aj vám vyhlásiť trest smrti. Ale na protest z davu vás ušetrí a odteraz pracujete preňho. Hneď vás aj pošle do Santa Monici na nejakú prácu a to je asi všetko, čo treba povedať k deju.

V hre pri plneniach misií sa môžete voľne pohybovať po meste, podobne ako aj v GTA: San Andreas, akurát tu ani náhodou nechodia autá. Kedže ste upírovia, tak sa musíte aj stravovať (snáď nemusím hovoriť, že čím). Ale musíte to robiť diskrétne. Totiž ďalší upírsky zákon je maškaráda, čiže by vás pri prejavovaní upírskych schopností nemal nikto vidieť. Keď tento zákon 5-krát porušíte, hra končí. Ďalej by sme si mali dávať pozor, aby ste vaše obete neusmrtili, lebo stratíte ludskosť a prebudí sa vo vás beštia. Zaujímavé v hre je aj to, že v meste je vždy noc, takže sa nemusíte namáhať vecami, ako napríklad ísť do vášho bytu schovať sa pred slnkom. Dobrá vecička v hre je aj to, že dej závisí od vašich skutkov a okrem hlavnej dejovej línie na vás čaká mnoho vedľajších misií. V hre sa podľa mňa veľmi nevydarilo spracovanie strelných zbraní a streľba z nich. Aj keď to nieje podstatné, lebo vašou hlavnou zbraňou sú vaše upírske schnopnosti.

Grafické spracovanie hry je podarené, pekná grafika (na rok jej vydanie) a pekné detaily.

Záver:
Aj keď táto hra nieje najnovšia, oplatí sa ju začať hrať, hlavne keď ste fanúšikmi rpg-čok a ak ste túto hru ešte nehrali, tak nieje na čo čakať. Je to fakt podarené rpg z upírskeho sveta.

Online kníhkupectvo BUX.sk