Zúfalé Manželky

Zúfale manželky, kto by nepoznal aspoň z upútavok dosť úspešný seriál o ženách v stredných či ešte len v predstredných rokoch a ich osudoch, živote a ich chúťkach, či nechutiach. Vše tak brané z pohľadov, ktoré zaujmú diváka a mnohí sa práve v niektorých osudoch jednej zo štyroch hlavných hrdiniek stotožňujú. Hľadajú mnohí seba samého v niektorej z hrdiniek, či lepšie povedané herečiek. (myslím diváčky)

Seriál je teda obľúbený, tak a čo poviete na to, ak by bola o celom tomto všetkom aj hra? Vlastne ani to už nikomu neuniklo. Ak ste sa s ňou ešte nestretli, pokúsim sa ju priblížiť aspoň trochu práve vám. Hru má na svedomí nie veľmi známa spoločnosť Liquid Entertainment zatiaľ čo sa o jej distribúciu na svetový trh postarala filmová spoločnosť, v poslednej dobe známa aj distribučnou činnosťou v hernom priemysle po filmovom, Buena Vista International.

Či ste, alebo nie fanúšikom seriálu, a máte radi hry typu The Sims a všeobecne adventúrové hry s príbehom a prípadne zábavou, pričom máte náladu, čas a trpezlivosť sa hre venovať, je tu práve pre vás. Síce vaša hra bude obmedzená na jednu hrdinkou, stretnete sa so všetkými, ktorým ale chýbajú pravé pôvodné autentické hlasy. Grafická stránka nie je na zahodenie. Pri hrách tohto typu sa obvykle neočakáva žiaden zázrak, i tak je to skvelá kópia filmu a prostredia v ktorom sa seriál odohráva. Hráte iba za jednu z „dievčat“ pričom vaša hlavná úloha, či menšia úlohy popri vašemu „vyšetrovania (čo kto kedy s kým a ako)“, spestrujú príbeh. Vše je popretkávané myšlienkami a detajlami úprav v byte, upratovaniu a iným vlastnostiam. Takmer povinnosťou je klebetiť a získavať informácie o všetkom, čo sa dá neskôr použiť. Vše sa pritom bude dať zložité, jednotlivé ponuky v hre či možnosti, ktoré je možné spraviť a uskutočniť. Za krátky čas však spoznáte každý kútik domu a taktiež vlastnosti hry, takže vše ostatné už pôjde od ruky. Dajte si pozor na depresie, pocity úzkosti, záchvaty smiechu či prejavy iného pocitu. Hovorím o hernom hrdinovi samozrejme.

Nie že by som chcel hru priamo hneď niekomu prisúdiť, avšak ide skôr o hru, pre ktorú si čas a chuť nájdu skôr dievčatá alebo trpezlivý to chlap(ec). Už z inštalácie samotnej je zrejmé, že pôjde o vierohodnú kópiu seriálu. Charakteristické jabĺčko a grafika hry samotnej dáva na známo, kde sa hýbete. Hra už sa po spustení silne podobá na The Sims a práve Desperate Wifes sú skutočne najlepšou „kópiou“ Simsov aká kedy bola. A i keď niektoré prvky nie su tak celkom vlastné, nemôžeme mať za zlé to, že sa hra podarila, aj keď je určená práve len pre spomenuté skupiny skutočných maniakov, či len fanúšikov seriálu.

Na na území Slovenska vychádza v oficiálnej českej lokalizácií od spoločnosti CDprojekt. Takže si príbeh vychutnáte v češtine. Ako príjemný darček fanúšičke seriálu, či obľúbencovi hier typu The Sims sa hra hodí. Človek bez štipky trpezlivosti vám ju otrieska o hlavu. Tak čo?

Online kníhkupectvo BUX.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.