Preklad Darkstar One na videu

Bicykle a športové vybavenie

Slovenský preklad do počítačovej hry Darkstar One patrí medzi najočakávanejšie. Čaká sa na neho už niekoľko rokov. Tak trochu mi je aj osobne ľúto, že s ami stále nepodarilo časovo dostať k tomu, hrať, technicky preklad doriešiť a na poriadok otestovať všetko, čo hra má. Napriek niekoľkým výzvam u nás sa mi ani nepodarilo nájsť nikoho, čo by rád hru otestoval, alebo sa podieľal na preklade. Ak sa náhodou situácia zmenila a záujemca by sa tentoraz našiel, ozvať sa môže na email naetoo[a]centrum.sk.

Čo hra potrebuje?
Vesmírna hra s celkom slušne rozsiahlym textom Darkstar One má preklad hotový. Postaral sa oň Miloš, lenže nemá hotovú inštaláciu, technickú stránku veci (nefungujú niektoré fonty napriek ich vyrobení a ďalšie veci). Taktiež hra potrebuje zásadné testovanie, či naozaj funguje všetko, ako má a text dáva zmysel. Autor totiž pracoval dlhší čas naslepo skôr, ako vôbec existovali nástroje na vrátenie preloženého textu späť. Čo šlo technicky zvládnuť, spravil som a pripravil na možné testovanie. Na to však naozaj čas nezostáva, napríklad však ani umenie hrať túto hru, keďže je skôr pre špecifické publikum, v ktorom sa príliš nehýbem. Ako ukážku prinášam jedno video, kde preklad vidieť. Pozornejšiemu oku neunikne, že hra nezobrazuje Ľ. To je jeden z problémov, ktoré by som rád vyriešil skôr, ako preklad uzrie svetlo sveta.

[youtube id=“QJHn_q8OyWw“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

www.martinus.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.

You must be logged in to post a comment Login