SONY a Microsoft registrujú nové značky

Ani obdobie Veľkej noci nezastavilo tieto dva herné giganty vo vypĺňaní formulárov pre zaregistrovanie nových obchodných značiek. Jedná sa o tri konkrétne tituly a možnože sa nám takto podarilo nakuknúť pod zatiaľ hermeticky uzatvorenú „pokrievku“. A čo sa teda varí?

Dva názvy pre SONY

Spoločnosť SONY Entertainment si zaregistrovala  dve obchodné značky: “Entwined” and “Kill Strain” a to hneď po sebe – 14.4 a 15.4.2014. Ao tri dn ina to – 17.4 a 18.4, sa tieto dva názvy ocitli v medzinárodnom systéme  Trademark Reporting and Monitoring System.

Názvy Entwined a Kill Strain boli zaregistrované ako video herný softvér. Konkrétne boli zaregistrované pod kategóriami:

  • Počítačový herný softvér
  • Počítačový video herný softvér stiahnuteľný prostredníctvom globálnej počítačovej siete a bezdrôtových zariadení
  • Video herný softvér

Je jasné, že sa jedná o hry a že budú dostupné aj prostredníctvom internetu. Žeby sa jednalo skutočne o dva práve pripravované projekty, ktoré SONY plánuje v blízkej budúcnosti verejne ohlásiť?

 

A jeden pre Microsoft

Ani firma Microsoft nezaostáva a 16.4.2014 si zaregistrovala ďalší, vlastný názov. Ide o „Eden Falls“ a registrácia prebehla pre tieto kategórie:

  • Počítačový herný softvér
  • Online počítačový softvér
  • Video herný softvér

Na rozdiel od SONY, kde sa o názvoch dá aspoň špekulovať pretože sa vie, že niečo sa chystá, Microsoft mlčí ako hrob. A preto dostáva priestor fantázia internetových surferov. O ten najlepší sa s vami podelíme:

Spomínate si na úspešnú hororovú hru Alan Wake? A spomínate si na názov mestečka, do ktorého Alan prišiel? Volalo sa Bright Falls. Stačí k tomu pridať trochu chcenia, fantázie a máme tu potenciálny leak pre hru Alan Wake 2. Čo vy na to? 😛

trademark-registration

Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.