Vietcong 2

Hra sa odohráva v Januári v roku 1968, keď Južný Vietnam (ktorý podporovaly Američania), oslavuje príchod nového roku a tiež to, že sa im vo vojne darí. Avšak, v následujúcich dňoch, zaútoči Severný Vietnam na Južný Vietnam ofenzívou TET . V tejto chvíly sa dostanete do hry. Budete iba v meste ktoré sa prezívalo HUE a v jeho okolí. V okolí sa nachádza krásna džungľa, staroveký palác a kanály.

Vývojar: Pterodon, 2K Games 
Vydavateľ: Pterodon
Platformy: PC 
Žáner: 3D Akčná 
Vydanie hry: 7. Október 2005
Lokalizácia hry: Čestina 
Oficiálny web: www.2kgames.com/vietcong2/
Autor recenzie: TruckerR1

O hre: Hra sa odohráva v Januári v roku 1968, keď Južný Vietnam (ktorý podporovaly Američania), oslavuje príchod nového roku a tiež to, že sa im vo vojne darí. Avšak, v následujúcich dňoch, zaútoči Severný Vietnam na Južný Vietnam ofenzívou TET . V tejto chvíly sa dostanete do hry. Budete iba v meste ktoré sa prezívalo HUE a v jeho okolí. V okolí sa nachádza krásna džungľa, staroveký palác a kanály. Veľká novinka je to, že si nezahrajete misie iba ako Američan, ale aj ako Vietnamec. Vietcong 2 poskytuje pohľad na vojnový konflikt s oboch strán. Vietcong 2 so sebou prinesie taktiež viac ako 50 kusov nových zbraní.

Multiplayer: Multiplayer sa nebude nijak odlišovať od jedničky. Novinkou bude možnosť ovládať vozidlá. Multiplayer by mal po novom obsahovať 64 hráčov namiesto 32. Nové mapky, pre ktoré taktiež bude editor, budú obsahovať nový 3D engin.

Fyzika: V hre je nový engin, ktorý sa nazýva PteroEngine 3, ktorý je vo Vietcongu 2 vymakanejší a prepracovanejší. Dokonalá fyzika nie je použitá vo všetkých predmetoch v hre, ale perfektný príklad sú pneumatiky, ktoré môžte rozkotúlať ako naozaj, taktiež rozkotúlanie krabíc, atď.

Obmedzený save: V závislosti na obtiažnosť hry, poskytuje limitovaný počet miest na ukladanie pozície. V hre je jeden problém, pretože v hre sú checkpointy, ktoré vám hru uložia automaticky. To je zlé, pretože ako som už spomínal, v hre je obmedzený počet miest na ukladanie. V tom nie je nič zlé, ale horšie je že sa vám môže stať to, že presne keď budete v checkpointe sa vám hra automaticky uloži a vy máte pod nohami granát. To dopadne zle!

Grafika: Vo Vietcongu 2 je nový 3D engin, ktorý už má väčšie HW nároky, ako ma engin z jednotky. Grafika v hre nie je zlá, ale napríklad strielanie z takého RPG-čka nezanechá na stene žiadnu stopu (ani čiernu šmuhu). Ale modely zbraní sú oreoracované perfektne, zbrane sú prepracované do posledného detailu, ktoré spôsobia dojem ako keby ste ich držaly v ruke.

Zvuk: Zvuky striel, vozidiel sú autentické (to znamená, že je to ako v reále), taktiež je tu veľmi dobrý soundtrack, ktorý sa mi veľmi páči. Každý song v hre má vlastný nápad, soundtrack úžasne vykresluje atmosféru 60 a 70-tych rokov.

AI alebo umelá inteligencia: Umelá inteligenci vo Vietcong 2 je vážne zlá! UI je tak zlé, že vaši spolubojovníci sú schopný prejsť vám pred hlavňou zbrane cez ktorú ptáve strielate na nepriateľa a to ma za následok koniec misie. Taktiež je tu jedna chyba, ktorou je medik. Medik vie vdichnúť živiot (pomocou obvezov) život mrtvéhu alebo polomŕtvemu vojakovy, ktorý ožije a ďalej striela po nepritateľoch, taktiež to platí pre medika, ktorý sa sám obviaže a pokračuje v boji ďalej. Taktiež sa často stáva že váš kamarát skočí bez rozmýšľania pod pási tanku, veď nie je žiadny problém, predsa ho dá medik opät dokopy. Proste UI nie je vo Vietcongu 2 veľmi prepracovaná.

Bugy (chyby) v hre: V multiplayeru je množstvo chýb, môžem pripomenúť jednu. Stáva sa, že ak nepriateľovy uštedríte strlu do hlavy (tzv. Headshot), tak kráča ďalej ako by sa nic nestalo. Množstvo chýb by mal upraviť datadisk, ktorý sa volá FIST BRAVO.

Online kníhkupectvo BUX.sk