Age of Mythology SK

age of mythologyAge of Mythology – Vek Mytológie – známa stratégia, ktorou sa dostávate do čias Starovekého Egypta, starých Germánov či Grékov. V mnohom pripomínala starý známy Age of Empire – Veď to bol v podstate ten istý výrobca. Túto skvelú hru si teraz môžete zahrať aj v slovenčine. So spojením stránok skzone.szm.sk a fastestbrowser.szm.sk prichádza aj prvá lokalizácia hry a to skvelej stratégie Age of Mythology od spoločnosti Ensemblestudios. Hra je preložená kompletne a ešte je aj preložená kampaň Zlatý dar. Inštalácia prekladu : (nájdete ju aj v stiahnutom preklade) Súbory language.dll a language_minicampaign.dll jednoducho skopíruj do adresára AoM, tým sa prepíšu pôvodné anglické súbory a AoM je teraz po Slovensky.

Menší problém nastane pri hraní kampaní. Ak si už prešiel celú kampaň, tak potom ju budeš musieť buď opäť prejsť alebo trochu zmeniť nastavenia profilu. V týchto nastaveniach sa totiž ukladá pozícia v kampani podľa názvu, a teda Fall of Trident je odlišné od slovenského Pád Trojzubca.

Aktuálna kampaň, ako aj celkový počet prejdených je uložený v súbore meno_profilu.prf v adresári AoM\Users, kde meno_profilu je meno, ktoré používaš pri hre AoM. Tento XML súbor sa dá pekne pozrieť v IE6, kde vidno jeho prehľadnú štruktúru. Takto sa však nedá editovať a tak treba naštartovať Poznámkový blok ( Keďže sa však používa kódovanie Unicode, tak so starými Windows – 95, 98, ME sa toto otvoriť nedá – no dá, ale je to nečitateľné. V tomto prípade možno použiť aj Word, ale pozor pri ukladaní, aby sa uložil ako čisto textový súbor, teda žiadne zbytočné formátovanie a podobné smetie ).

Tu si nájdeme „Pád trojzubca“ za týmto by malo nasledovať „nejaké_číslo a nejaké_číslo nahradíme počtom kampaní ( 32 ). Rovnako sa dajú nastaviť aj iné kampane, ako je napr. Zlatý dar. Po tomto úkone by malo všetko fungovať tak ako má a my sa môžeme tešiť zo Slovenského prostredia tejto vynikajúcej stratégie.

Autor SKzone, skzone.szm.sk

Stiahnuť preklad24903 downloads
Online kníhkupectvo BUX.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.